Guminő (ősi sumér, ejtsd: guminő)
Ha valaki esetleg nem tudná, hogy miről is van szó, szolgáljon szellemi épülésére egy rövidke idézet a Nagy Nemzetközi Erotikus Enciklopédia 4. kötetéből:
„Férfiak nyugalmának megzavarására alkalmas szexuális segédeszköz, az emberiség egyik kiemelkedő tudományos vívmánya. Sokoldalúságából adódóan sörtartónak, párnának, egyes esetekben gumimatracnak is kiválóan használható.”
Bár a továbbiakban mindennemű guminőt, gumibabát, szexbabát egyszerűen csak guminőnek fogok hívni, 3 fő csoportot különböztethetünk meg:
-felfújható (és leereszthető:)
-szivacsos belsejű, latexszel bevont
-szilikonból készült, bőrszerű tapintású
(részletek később)
Történelmi áttekintés
A legősibb guminő ábrázolás körülbelül 2000 évvel ezelőttre tehető, amikor egy dél-amerikai civilizáció (a mai Peru területén) létrehozta a Nazca-vonalakként ismert alkotásokat. Ezek a grafikák általában 40-45 méter hosszúak, és jellemzően állatokat, növényeket és geometriai mintákat jelenítenek meg, kivéve egy esetben. Bár hosszú napokig heves vita dúlt tudományos körökben, nemrég brit tudósok megállapították, hogy az ábrán minden kétséget kizáróan a guminő illusztrációk egy ősi, ámde felettébb művészi formája látható.
Az első fennmaradt írásos dokumentum a 12. századból származik. Anonymus, a híres történetíró Én és a guminő című munkája szakszerűen vezeti be az olvasót a gumiból készült hölgyekkel való szerelem titkaiba.
Bár a guminők története szinte az ókorig visszavezethető, széles körű elterjedésük csak a 20. század második felében kezdődött. A következő részben ettől az időszaktól kezdem az egyes típusok bemutatását.
Technikai ismertető
A kezdeti modelleket (gumi guminő) a test vonalainak kreatív értelmezése, erős vállak, kedves, barátságos arc és nagy fokú kitárulkozás jellemezték.
A következő típustól egyre fontosabbá vált a valósághű megjelenés. Ennek leglényegesebb elemei a kézzel festett haj és a csábító öltözék. Különleges extraként egy ízléses nyakkendő is tartozott a csomaghoz, melyet a büszke guminő tulajdonosok a mindennapjaikban is gyakran viseltek.
Hogy még inkább kielégítsék a vásárlói igényeket, megjelentek a szilikonból készült változatok is. Ezek a babák természetes tapintásúak, és jóval nehezebbek felfújható társaiknál.
A feltartóztathatatlan informatikai fejlődés a guminőket sem kerülhette el. Míg a legelső beszédchippel felszerelt típusok csak az igen és nem szavakat ismerték, a későbbi modellek már a távolról jött rokonokkal is kedélyesen elbeszélgettek.
A mozgás terén is jelentős változás történt. Az eleinte monoton mozdulatokra kihegyezett repertoár további hasznos funkciókkal bővült, így a 7. generációs szilikon alapú guminő már önállóan ment el a boltba sörért és szalonnáért.
Ha egy üzlet beindul...
Egy híres gyorsétterem példájából tanulva a guminő ipar a gyerekeket is meg akarta szólítani. Kezdeti lépésként piacra dobták a gumikacsa nőt (nő gumikacsát, guminő kacsát), majd a sikereken felbuzdulva megalkottak egy egészen különleges gumibabát. Ez az egyedi bábu a mellbimbójának megharapásakor Teletubbies dalokat kezdett énekelni a gyerkőcök nagy örömére.
Mások, akik nem szeretik a szilvát, választhatták barackot. Az állatsági ombudsman közbenjárását követően pedig már a zsiráfok sem maradtak gumibábu nélkül.
A fordulat
Ekkor azonban a valódi nők megelégelték a gumi típusúak uralmát. Hogy visszahódítsák a férfiakat, egy fondorlatos tervvel álltak elő: fokozatosan kezdtek hasonlóvá válni ellenfeleikhez. A mozgó gumi csikorduló hangját gumicsizma hordásával, a bábuk tapintásának bizsergető érzését pedig gumikesztyű viselésével utánozták.
Mivel csak részben sikerült felkelteniük a férfiak figyelmét, tovább folytatták a megkezdett stratégiát. Egész testet bevonó gumi ruházatba bújtak, beszélgettek a rokonokkal, és sörért is elmentek a sarki zöldségeshez.
Hosszú, kimerítő csatában végül győzedelmeskedtek a guminők felett, és a gumibabák nem kellettek többé a férfiaknak.
A tengernyi guminő azonban hamarosan új feladatot kapott. Apróbb változtatások után a NASA kilőtte őket a világűrbe, hogy végre sikeresen felvehesse a kapcsolatot a földönkívüliekkel.
A Teletubbies zenétől megfosztott morcos gyerekek pedig annyi cukorkát kaptak, hogy még megenni is alig tudták :)
Bibliográfia:
Disclaimer:
A valóságnak a poszthoz való bármilyen hasonlósága csak a véletlen műve,
Obama szereti a szilvát, és a Teletubbies szereplők nem hallgatnak Saxobeatet.